AKTUALIZACJA. 1150 osób w Małopolsce zakażonych koronawirusem. Nie żyje mieszkanka naszego powiatu. Stan na 20 maja (rano)

AKTUALIZACJA Z GODZ. 10.25. Jak informowaliśmy w poprzednim komunikacie, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 2 osób w Małopolsce – 86-letniej mieszkanki naszego powiatu i kobiety w sile wieku z pow. chrzanowskiego.

86-letnia mieszkanka powiatu oświęcimskiego zmarła w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące – poinformował po godz. 10 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 40.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1150 osób.

WSSE w Krakowie poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 2 młodych mężczyzn z powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 629 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

Kolejne dwie osoby w Małopolsce, w tym mieszkaniec naszego powiatu, z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przedstawiła najświeższą informację o sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce w rozbiciu na poszczególne powiaty. Stan na 20 maja (godz. 8). Wkrótce więcej szczegółów.

Źródło: Powiat Oświęcim

Udostępnij