Bieganie i sprzątanie, czyli plogging po brzeszczańsku powiat oswiecim pl

Bieganie i sprzątanie, czyli plogging po brzeszczańsku

Bieganie i sprzątanie, czyli plogging po brzeszczańsku powiat oswiecim pl
Bieganie i sprzątanie, czyli plogging po brzeszczańsku powiat oswiecim pl

Brzeszczański Ośrodek Kultury i miejscowa Agencja Komunalna zapraszają do udziału w akcji “Plogging Brzeszcze”. Zorganizowana po raz pierwszy w maju akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że pomysłodawcy pomyśleli o jej kontyunuacji.  “Bieganie i sprzątanie” już w najbliższy weekend, 14 i 15 listopada.

Plogging to odmiana joggingu, łącząca w sobie trening z dbaniem o środowisko. Za ojca ploggingu uważa się szwedzkiego aktywistę Erika Ahlstroma. Skandynawowie zaczęli w trakcie biegania zbierać leżące śmieci i w ten sposób z połączenia szwedzkiego słowa “plocka” (zbierać) i angielskiego joggingu powstał plogging.

Udział w akcji w Brzeszczach może wziąć każdy – bez ograniczeń wieku. W związku z epidemią i zagrożeniem zakażeniem koronawirusem nie są planowane wspólne spotkania, w tym zakończenie i rozpoczęcie akcji.

Trasę chętni uczestnicy pokonują indywidualnie, we własnym tempie i o dowolnej godzinie. Tereny stawów Nazieleńce i lasów na Borze objętych akcją oznaczono na zamieszczonej poniżej mapce.

Co będzie potrzebne?
– wygodny strój sportowy
– wytrzymałe rękawiczki jednorazowe
– maseczka ochronna

– 1 lub 2 wytrzymałe worki na śmieci.

Zebrane w trakcie ploggingu śmieci należy składać od soboty 14 listopada (godz. 7:00) do niedzieli 15 listopada (godz. 19:00) w miejscach oznaczonych na poniższej mapce.
Trzy kontenery zostaną ustawione przy stawach Nazieleńce (Bór) oraz dodatkowo jeden obok stacji PKP w Brzeszcze-Jawiszowice.

UWAGA! Zabrania się składowania w wyznaczonych miejscach odpadów z indywidualnych gospodarstwa domowych, w szczególności odpadów gabarytowych.

Źródło:

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

ul. Stanisława Wyspiańskiego 10
32-602 Oświęcim
tel: 33 844-96-00
Czas pracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:
 
poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30
wtorek od godz. 7.30 do godz. 17.00
piątek od godz. 7.30 do godz. 14.00

Udostępnij