KPP Oświęcim. Speed

Gmina Oświęcim. Kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Wpadł na wykroczeniach drogowych.

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 35 – letniego mieszkańca powiatu krakowskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Uwagę policjantów zwrócił popełniając wykroczenia drogowe.

KPP Oświęcim. Speed
KPP Oświęcim. Speed

Wczoraj (19.06.2022)  rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa na trasie Oświęcim – Kęty DW 948. Tuż przed godziną 11 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Volkswagen, który na ulicy Beskidzkiej w Grojcu skręcił pomimo nakazu jazdy prosto. Policjanci dostrzegli również, że ani kierowca ani pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Podczas kontroli okazało się, że kierujący samochodem 35 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego oprócz  wykroczeń dopuścił się również przestępstwa drogowego. Z bazy danych wynikało, że prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. 

Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli mandaty karne. Za jazdę pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

Udostępnij