KPP Oświęcim. Speed (8)

Gmina Oświęcim. Kierowca po narkotykach wpadł w ręce policjantów z oświęcimskiej grupy Speed  

 

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę będącego pod wpływem środków odurzających. W organizmie 19 – latka narkotester wykazał amfetaminę i metaamfetaminę. 

KPP Oświęcim. Speed (8)
KPP Oświęcim. Speed (8)

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w niedzielę (30.05.2021)  w Grojcu na ulicy Beskidzkiej. Tuż po godzinie 17.00 do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca samochodu marki Volvo. Gdy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu zauważyli, że kierowca znajduje się pod wpływem środka odurzającego. W związku z powyższym poddali go badaniu narkotestem.  Okazało się, że w ślinie 19  – letniego mieszkańca gminy Kęty tester wykazał obecność amfetaminy i metaamfetaminy.  Młody kierowca został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara grzywny. 

 

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

Udostępnij