KPP Os›wiecim kontrola w ruchu drogowym bus

Gmina Oświęcim. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę busa

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali 44 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna kierował busem pasażerskim mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.

KPP Os›wiecim kontrola w ruchu drogowym bus
KPP Os›wiecim kontrola w ruchu drogowym bus

W miniony poniedziałek (9.05.2022) policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym patrolowali rejon gminy Oświęcim. O godzinie 6.50 na jednym z przystanków autobusowych w Porębie Wielkiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa  marki Ford,  wiozącego troje nastolatków do jednej z oświęcimskich szkół. Kontrola stanu trzeźwości 44 – letniego kierowcy wykazała 0,6 promila alkoholu.  Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy  Policji. 

Wieczorem gdy zatrzymany wytrzeźwiał na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią. Funkcjonariusze zapewniają również, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.

 

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

 

Udostępnij