Schronisko Chełmek - znaleziona przez nastolatkę suczka

Jawiszowice. Nastolatka wezwała pomoc dla zziębniętego psiaka. Właściciel może go odebrać w schronisku. 

Mieszkańcy reagują na różnego rodzaju przestępstwa, wykroczenia, a także niebezpieczeństwa grożące nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Wczoraj losem zziębniętego pieska zainteresowała się 14 – letnia mieszkanka  Śląska, a dokładnie Wilamowic w województwie śląskim.

Schronisko Chełmek - znaleziona przez nastolatkę suczka
Schronisko Chełmek – znaleziona przez nastolatkę suczka

Wczoraj (23.11.2021) około godziny 16 nastolatka wracała ze szkoły do domu. W rejonie kompleksu leśnego,  znajdującego się przy ulicy Bielańskiej w Jawiszowicach zauważyła trzęsącego się z zimna pieska. Dziewczyna widząc, że pies posiadał smycz domyśliła się, że futrzak najprawdopodobniej uciekł właścicielowi. Chcąc pomóc zwierzakowi natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112 i przekazała informację o znalezieniu psa.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci podziękowali nastolatce za wyjątkowy odruch serca okazany pieskowi, a następnie na miejsce wezwali lekarza weterynarii. W rozmowie z nastolatką mundurowi ustalili, również, że ma ona do przejścia jeszcze kilka kilometrów, więc zawieźli ją do miejsca zamieszkania.

Piesek, a dokładnie suczka rasy mieszanej koloru jasny brąz pod opieką lekarza weterynarii trafiła do schroniska dla zwierząt w Chełmku, gdzie oczekuje na swojego właściciela Link do strony schroniska, gdzie znajduję się zdjęcie psiaka http://schroniskochelmek.pl/nowe.php.

Na duże podziękowania za prawidłową reakcję oraz wrażliwość na los zwierząt, zasługuje Natalia z Wilamowic w województwie śląskim. Nastolatka poruszona losem zagubionego pieska nie pozostawiła go bez pomocy.

 

 

Zamów Fotowoltaikę, pompę ciepła w
Power Green  Fotowoltaika, Pompy Ciepła, 
Power Green Fotowoltaika, Pompy Ciepła
ul. Unii Europejskiej 1, 32-600 Oświęcim
+48 517 387 014
+48 517 385 719

Kupuje Lokalnie  w Polecane Firmy

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

Udostępnij