Jest już bezpieczniej. Wyświetlacz prędkości przed mostem w Malcu

Na moście w ciągu drogi powiatowej nr 1858K w Malcu (Gm. Kęty), jak i na dojeździe do przeprawy mieszkańcy sołectwa mogą wreszcie poczuć się bezpieczniej. To konsekwencja zakończonych robót na powiatowym trakcie.

Jadąc od strony Osieka i zjeżdżając w stronę mostu wijącą się drogą dotąd wielu kierowców nie zawracało sobie głowę, by zwolnić. Teraz o konieczności naciśnięcia na pedał hamulca “przypomni” wyświetlacz pomiaru prędkości i czerwone linie na asfalcie.

14 września z udziałem wicestarosty Pawła Kobielusza i członka zarządu powiatu Jerzego Mieszczaka odbył sie końcowy odbiór robot budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. “Poprawa bezpieczeństwa na drodze powiatowej nr 1858K ul. Jędrzejowskiego w Malcu”. Gminę Kęty reprezentował dyrektor Wydziału Infrastruktury Gminnej Piotr Własiński. Obecny był także sołtys Malca Kazimierz Tolarczyk.

Zakres robot objął m.in.: wykonanie oznakowania poziomego drogi, wykonanie oznakowania pionowego drogi z montażem solarnej tablicy pomiarowej prędkości, roboty naprawcze nawierzchni chodnika przy moście z montażem wpustu ulicznego. Wykonawcą zadania, które kosztowało blisko 40 tys. zł była firma MACZER z Łęk. Inwestycję prowadził Powiat Oświęcimski.

Fot. RL

Źródło:


Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
ul. Stanisława Wyspiańskiego 10
32-602 Oświęcim
tel: 33 844-96-00
e-mail: starostwo@powiat.oswiecim.pl,
sekretariat@powiat.oswiecim.pl
Czas pracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:
poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30
wtorek od godz. 7.30 do godz. 17.00
piątek od godz. 7.30 do godz. 14.00
https://www.powiat.oswiecim.pl/

Udostępnij