Kęty. Policyjna grupa Speed w akcji. Nadmierna prędkość i narkotyki, to poważne zagrożenie.

Policjanci oświęcimskiej grupy Speed, pilnując bezpieczeństwa na drogach powiatu oświęcimskiego  eliminują kierowców, którzy niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj w ich ręce wpadł pirat drogowy, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Mężczyzna odpowie również za ich posiadanie.

W poniedziałkowy wieczór (18.05.2020) policjanci pilnowali bezpieczeństwa na terenie Kęt. O godzinie 19.00 zmierzyli prędkość, pędzącego ulicą Legionów,  samochodu marki Seat. Laserowy miernik prędkości wskazał 96km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Mundurowi natychmiast dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że niebezpieczną jazdą wykazał się 19  – letni mieszkaniec Kęt. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli dziwne zachowanie nastolatka, więc oprócz badania przy pomocy Alcoblow, które nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu,  poddali go badaniu narkotestem, który w ślinie mężczyzny wykazał obecność marihuany.  Dodatkowo podczas jego przeszukania policjanci znaleźli woreczek z marihuaną. W związku z powyższym mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Oświęcim

Udostępnij