Muzeum Auschwitz otwarte przez siedem dni w tygodniu powiat oswiecim pl

Muzeum Auschwitz otwarte przez siedem dni w tygodniu

Od najbliższego poniedziałku, 14 czerwca Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz będzie dostępne dla odwiedzających przez siedem dni w tygodniu.

Muzeum Auschwitz otwarte przez siedem dni w tygodniu powiat oswiecim pl
Muzeum Auschwitz otwarte przez siedem dni w tygodniu powiat oswiecim pl

Jednakże ze względu na zaplanowane 14 czerwca uroczystości 81. rocznicy pierwszego transportu Polaków do niemieckiego  obozu Auschwitz, zwiedzanie Miejsca Pamięci będzie możliwe tego dnia od godziny 14.

Ograniczenie dni otwarcia traktowaliśmy jako rozwiązanie wyjątkowe i tymczasowe związane z sytuacją wywołaną pandemią. W ostatnich tygodniach liczba odwiedzających w weekendy zdecydowanie wzrosła. Dlatego też wracamy do całotygodniowej dostępności dla odwiedzających – powiedział Andrzej Kacorzyk, dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Rezerwacji na zwiedzanie terenów byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady z edukatorem-przewodnikiem, jak i wejście indywidualne można dokonywać w serwisie online visit.auschwitz.org. Tam także znajduje się regulamin, cennik oraz informacje dla odwiedzających związane z sytuacją epidemiczną.

Zasady zwiedzania są przystosowane do obowiązujących wymogów sanitarnych, bowiem zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym oraz pracownikom Miejsca Pamięci to jedno z najważniejszych zadań Muzeum w czasie trwającej pandemii.

Wstęp na teren do obu części byłego obozu – Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau – odbywa się wyłącznie na podstawie Kart Wstępu. Rezerwacji na każdy rodzaj zwiedzania można dokonywać wyłącznie w Internecie.

Zwiedzanie z edukatorem w tzw. turach dla odwiedzających indywidualnych odbywa się w grupach maksymalnie 15-osobowych. Ograniczona jest także liczba osób łącznie przebywających na terenie.

Na terenie obowiązują te same przepisy dotyczące zasłaniania ust i nosa, jak w całej Polsce. Mierzona będzie również temperatura osób wchodzących. W kilku miejscach na terenie Muzeum zostały też umieszczone aparaty do bezdotykowej dezynfekcji rąk, a przed wejściem stanęła specjalna bramka dezynfekcyjna.

Dla odwiedzających przygotowana została specjalna trasa zwiedzania, która minimalizuje liczbę miejsc, w której stykają się ze sobą odwiedzający Muzeum.

(Źródło i foto: Muzeum Auschwitz).

Miejsce Pamięci i Muzeum
Były Niemiecki Nazistowski
Obóz Koncentracyjny i Zagłady
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-603 Oświęcim
Polska
Telefon: +48 33 844 8000
Informacja o zwiedzaniu
Telefon: +48 33 844 8099

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

ul. Stanisława Wyspiańskiego 10
32-602 Oświęcim
tel: 33 844-96-00
Czas pracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:
poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30
wtorek od godz. 7.30 do godz. 17.00
piątek od godz. 7.30 do godz. 14.00

Udostępnij