KPP Oswie™cim. Kontrola drogowa 2

Oświęcim. Pijany kierowca wpadł w ręce patrolówki

 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali pijanego kierowcę. 40 – letni mieszkaniec Oświęcimia wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.

KPP Oswie™cim. Kontrola drogowa 2
KPP Oswie™cim. Kontrola drogowa 2

W sobotę  (7.05.2022) przed południem policjanci pilnowali ładu i porządku publicznego na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu. O godzinie 11.40 na ulicy Tysiąclecia zauważyli samochód marki Opel, którego kierowca na widok radiowozu natychmiast skręcił w ulicę Budowlanych. W związku z powyższym mundurowi pojechali za nim dając sygnał do zatrzymania się.  Kiedy tylko kierowca opla otworzył okno policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,70 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 3 do 15 lat oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, gdyż jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może zakończyć się drogową tragedią. Funkcjonariusze zapewniają również, że w dalszym ciągu będą dokładać wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej.

 

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

Udostępnij