Polska Energia Szkolenie PPOŻ Instalacji Fotowoltaicznych Wadowice 2022 10 06 Info Oswiecim Info Wadowice Info Małopolska OSP WadowiceIMG_3372ok

Polska Energia: Szkolenie dla Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach w zakresie instalacji fotowoltaicznych i gaszenia pożarów tych instalacji.

Polska Energia Andrychów InfoOswiecim Pompy Ciepła Oświęcim Fotowoltaika Oświęcim
Ochrona przeciwpożarowa instalacji fotowoltaicznych.
    Temat jak gasić domy z instalacją fotowoltaiczną jest tematem bardzo na czasie. Firma Polska Energia Przemysław Hatala, Zbigniew Hatala Sp. Komandytowa z Andrychowa,  przeprowadziła szkolenie dla PSP w Wadowicach.
Na szkoleniu zebrali się strażacy z Wadowic, Andrychowa, Suchej Beskidzkiej a także z Krakowa.
Szkolenie odbyło się pod Patronatem LIFE-IP EKOMALOPOLSKA.
    Firma Polska Energia posiada ogromne doświadczenie w instalacjach fotowoltaicznych i podzieliła się swoimi doświadczeniami, na co zwrócić uwagę przy gaszeniu domów/firm z zainstalowaną instalacja fotowoltaiczną.
    Szkolenie poprowadził Pan Robert Maczionsek. Pan Robert wskazał główne błędy projektowe i montażowe, które mogą być powodem zagrożenia.
    Ze szkolenia można było też dowiedzieć się, że do każdej instalacji fotowoltaicznej powyżej 6,5 kW  stosuje się obowiązek uzgodnienia z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń pożarowych pod względem zgodności z wymogami ochrony przeciwpożarowej, projektu tych urządzeń oraz zawiadomienia organów Straży Pożarnej, o którym mowa w art. 56 ust. 1 a
    Po szkoleniu teoretycznym przyszedł czas na szkolenie praktyczne na które przenieśliśmy się do Świnnej Poręby Tutaj teorie przekuliśmy na praktykę. Przede wszystkim dla bezpieczeństwa strażaków i dla nas, do których przyjeżdzają z pomocą.
Fot.
Zbigniew Hatala
Michał Kramarczyk

Polska Energia

Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Maty Grzewcze, Ładowarki Samochodowe.

Zadzwoń. Doradzimy

577 830 030

Polska Energia Spółka Komandytowa
Zbigniew Hatala,  Przemysław Hatala
tel. 577 830 030