Św. Maksymilian Patron trudnych wyborów Wychowanie w trosce o wartości

Św. Maksymiliana Maria Kolbe Wychowanie w trosce o wartości

W 80. rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek w Oświęcimiu we współpracy z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach i Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Krakowie już dziś zapraszają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu pn. „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”.

Św. Maksymilian Patron trudnych wyborów Wychowanie w trosce o wartości
Św. Maksymilian Patron trudnych wyborów Wychowanie w trosce o wartości

Chcąc uczcić „męczennika miłości”, którego życie i losy splotły się z Małopolską, Krakowem, a szczególnie z Ziemią Oświęcimską organizatorzy zapraszają dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów wszystkich typów szkół oraz wszystkich, którym bliska jest postać św. Maksymiliana do udziału we wspomnianym przedsięwzięciu.

25 maja, w godz. 10:00 – 14:30, w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbędzie się konferencja „Wychowanie w trosce o wartości. Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”. Będzie ona realizowana hybrydowo, a także transmitowana za pośrednictwem YouTube.

Kolejne zaplanowane wydarzenie, upamiętniające deportację Świętego Męczennika, to koncert muzyczny w kościele św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu w dniu 29 maja o godz. 17:00, podczas którego będzie można wysłuchać Mszy F-dur Józefa Michała Poniatowskiego w wykonaniu Filharmoników Krakowskich. Koncert będzie również transmitowany na kanale YouTube.

Imprezą towarzyszącą jest wojewódzki konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod tytułem „Św. Maksymilian patronem trudnych wyborów”. Jego głównym organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w dniu 21 maja br. Szczegóły można znaleźć TUTAJ

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu za pośrednictwem MS Teams (otrzymają link umożliwiający dostęp do MS Teams) oraz YouTube.

Link do rejestracji na konferencję: TUTAJ

 

 

Czytasz ten artykuł dzięki Firmie Power Green 
Fotowoltaika, Pompy Ciepła, oraz Lokalnym Firmom.
Zamów Fotowoltaikę, pompę ciepła:  
Power Green Fotowoltaika, Pompy Ciepła
ul. Unii Europejskiej 1, 32-600 Oświęcim
+48 517 387 014
+48 517 385 719

 

 

(Źródło: MCDN)

Źródło:

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

ul. Stanisława Wyspiańskiego 10
32-602 Oświęcim
tel: 33 844-96-00
Czas pracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:
 
poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30
wtorek od godz. 7.30 do godz. 17.00
piątek od godz. 7.30 do godz. 14.00

Udostępnij