Wolontariusz Roku 2020 z MOWP i Powiatem Oświęcimskim. Nominacje do 20 listopada powiat oswiecim pl

Wolontariusz Roku 2020 z MOWP i Powiatem Oświęcimskim. Nominacje do 20 listopada

Wolontariusz Roku 2020 z MOWP i Powiatem Oświęcimskim. Nominacje do 20 listopada powiat oswiecim pl
Wolontariusz Roku 2020 z MOWP i Powiatem Oświęcimskim. Nominacje do 20 listopada powiat oswiecim pl

 

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy oraz Powiat Oświęcimski ogłaszają konkurs „Wolontariusz Roku 2020”. Można do niego nominować i wyróżniać ludzi z poczuciem spełnienia, którzy w swoim działaniu wyróżniają się empatią, charyzmą oraz bezinteresownością. Kandydatów do tytułu można zgłaszać do najbliższego piątku (20 listopada).

Laureaci zostaną wyróżnieni w 5 równorzędnych kategoriach:

  1. Młodzieżowej – dla osób poniżej 19. roku życia.
  2. Indywidualnej – dla osób powyżej 19. roku życia.
  3. Zespołowej – dla grup prowadzących działania o charakterze wolontariackim.
  4. Wolontariat szkolny – dla zespołów działających w ramach szkolnych kół wolontariatu.
  5. Wolontariusz publiczności – nagroda mieszkańców, którą otrzyma jeden ze zgłoszonych kandydatów/zespołów w głosowaniu internetowym.

Spośród zgłoszonych osób i zespołów Kapituła Konkursu wyłoni zwycięzców. Otrzymają oni nagrody finansowe (2 tys. zł), statuetki autorstwa artystki Moniki Dąbrowskiej-Picewiczi certyfikaty. Nagrody wręczone zostaną podczas uroczystej gali, która odbędzie się 5 grudnia br. w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza na deskach Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Pomysłodawcą konkursu jest Fundacja MOWP, która obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Współorganizatorem konkursu jest Powiat Oświęcimski, a partnerem przedsięwzięcia Oświęcimskie Centrum Kultury.

Naszą ideą jest uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, grup i instytucji, które pracują nieodpłatnie na rzecz mieszkańców, a także promowanie aktywnych działań wolontarystycznych organizowanych na terenie powiatu oświęcimskiego– przybliżają organizatorzy konkursu.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.mowp.pl(tam też znajduje się Regulamin Konkursu).

Należy je doręczyć pocztą lub składać osobiście w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (ul. St. Wyspiańskiego 10) – zawsze w zamkniętej kopercie,  z dopiskiem „Wolontariusz Roku”, w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada br. Decyduje data doręczenia. Uwaga: należy poinformować zainteresowane osoby i organizacje o zgłoszeniu ich do konkursu.

Chcemy docenić docenia zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą wolontariusze, organizując konkurs na Wolontariusza Roku. Mamy nadzieję, ze konkurs na stałe wpisze się w kalendarz dorocznych wydarzeń organizowanych na ziemi oświęcimskiej. Wolontariat jest nie tylko pracą na rzecz innych, ale również rozwija emocjonalnie, uczy empatii i wrażliwości. To bardzo ważne, aby go zauważać i wyróżniać– podkreślają organizatorzy.

Osoba do kontaktu:
Monika Bartosz: tel. kom.  575 995 915.

fundacjamowp@gmail.com

www.facebook.com/mowposwiecim

Wolontariusz Roku FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wolontariusz roku REGULAMIN

Źródło:

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

ul. Stanisława Wyspiańskiego 10
32-602 Oświęcim
tel: 33 844-96-00
Czas pracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:
 
poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30
wtorek od godz. 7.30 do godz. 17.00
piątek od godz. 7.30 do godz. 14.00

Udostępnij