Zmodernizowano drogę powiatową łączącą Babice z Brzezinką powiat oswiecim pl

Zmodernizowano drogę powiatową łączącą Babice z Brzezinką

Dziś z udziałem starosty Andrzeja Skrzypińskiego i wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka nastąpił odbiór końcowy blisko 630-metrowego odcinka drogi powiatowej 1877 K ul. Greglów w Babicach (Gmina Oświęcim). Kierowcy mogą cieszyć się z nowej i równej nawierzchni jezdni, a piesi z chodnika, który zbudowano przy zmodernizowanym odcinku traktu.

Zmodernizowano drogę powiatową łączącą Babice z Brzezinką powiat oswiecim pl
Zmodernizowano drogę powiatową łączącą Babice z Brzezinką powiat oswiecim pl

W odbiorze wzięli udział również członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak, radny Powiatu Jacek Pyrek oraz radni Gm. Oświęcim. Wykonawcą zadania była spółka Berger Bau Polska.

Warta blisko 2,2 mln zł inwestycja ruszyła na początku lata br. To ważny trakt łączący Babice z Brzezinką. Często z tej drogi korzystają kierowcy jadący ze Śląska do Oświęcimia, a chcący uniknąć stania w korkach na ul. Śląskiej.

Inwestycja objęła swoim zakresem remont istniejącej nawierzchni jezdni. Wzdłuż drogi powstał chodnik po jednej stronie traktu. Wyremontowano istniejące zjazdy, rowy, wraz z umocnieniem skarp i dna, wybudowano kanalizację deszczową. W celu uspokojenia ruchu, w rejonie skrzyżowania z ul. Spacerową zastosowano wyniesienie nawierzchni tarczy skrzyżowania.

To kolejny przykład znakomitej współpracy Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim – podkreślił starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Wtórował mu radny Jacek Pyrek.

Wykonano wyniesione skrzyżowanie, które jest bardzo bezpieczne dla użytkowników drogi. Dobra współpraca Starostwa Powiatowego i Gminy Oświęcim owocuje inwestycjami, obejmującymi kompleksową modernizację dróg, budowę chodników i barierek zabezpieczających – powiedział radny Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Zadanie zostanie sfinansowane z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim.

Fot. RL

Zamów Fotowoltaikę, pompę ciepła w
Power Green  Fotowoltaika, Pompy Ciepła, 
Power Green Fotowoltaika, Pompy Ciepła
ul. Unii Europejskiej 1, 32-600 Oświęcim
+48 517 387 014
+48 517 385 719

Kupuje Lokalnie  w Polecane Firmy

Źródło:

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

ul. Stanisława Wyspiańskiego 10
32-602 Oświęcim
tel: 33 844-96-00
            sekretariat@powiat.oswiecim.pl
Czas pracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:
poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30
wtorek od godz. 7.30 do godz. 17.00
piątek od godz. 7.30 do godz. 14.00

Udostępnij