Menu Zamknij
previous arrow
next arrow
Slider

BIO REH - masaż bańką chińską

Historia baniek chińskich liczy sobie już 3000 lat.bankachinska

Terapia podciśnieniem wraz z masażem i akupresurą należy do najstarszych metod leczenia Pierwsze rysunki i opisy stosowania baniek pochodzą ze starożytnego Egiptu. W Europie bańkami zainteresował się m.in. Hipokrates. Również w Chinach terapia próżniowa znana jest od tysięcy lat.. Obecnie spotykane są również specjalne aparaty do wytwarzania odpowiedniego podciśnienia w trakcie masowania bańkami.

Poprzez spalenie powietrza w bańce, wytwarza się próżnia. Wywołuje to efekt wessania ciała do środka bańki. Przystawiając bańkę do ciała, podciśnienie w niej wytworzone powoduje pękanie drobnych naczynek krwionośnych. Organizm traktuje własną krew znajdującą się poza krwioobiegiem jak ciało obce i w tym obszarze uaktywnia procesy obronne (samoleczenie). Uaktywnione mechanizmy obronne organizmu likwidują miejscowo wszelkie stany zapalne. Rozszerzone naczynia, to lepsze ukrwienie i odżywienie tkanek. Doprowadza to do procesu samoleczenia. Jest to tzw. autoszczepionka. Następujące wtedy podrażnienie receptorów nerwowych na zasadzie odruchu powodując poprawę czynności narządu związanego z odpowiednią strefą skóry.

Chińczycy z powodzeniem stosowali bańki do jako formę leczenia astmy, nadciśnienia, problemów żołądkowych, impotencji, prostaty, czyraków i hemoroidów. Wykorzystywali je również do usuwania ciał obcych i pasożytów ze skóry oraz jadu po ukąszeniach owadów i węży. Są niezawodne także w przypadku infekcji, stanów zapalnych mięśni i schorzeniach stawów. Bańki stosuje się z powodzeniem w przypadku grypy i przeziębienia ? poprzez masaż pleców. Zabieg ten posiada wyjątkowe działanie lecznicze oraz znakomicie usuwa wszelkie blokady energetyczne. Przynosi ulgę w przypadku różnorakich dolegliwości poprzez energetyzowanie i rozgrzanie odpowiednich punktów ciała. Masaż ten poprawia cyrkulację krwi i limfy, pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Wspomaga leczenie bólu karku i szyi, zapalenia stawu barkowego, bólu stawu kolanowego czy skręcenia stawu barkowego. Krótkotrwały masaż bańką, daje większe przekrwienie i rozluźnienie mięśni niż 15-20 minutowy masaż klasyczny.

Nieoceniona jest również moc baniek w kosmetyce. Masaż bańką chińską stosuje się jako element kuracji antycellulitowej lub drenaż limfatyczny. Przyspiesza on krążenie krwi i płynów ustrojowych, co pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, które to są również przyczyną cellulitu. Przy okazji wpływa na regulację przemiany materii, co z kolei jest przydatne w redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wspaniale relaksuje. Masaż bańką działa podobnie jak technika ugniatania w masażu klasycznym, powodując rozluźnienie napiętych mięśni i ich lepsze ukrwienie. Jest doskonały dla osób prowadzących siedzący tryb życia, zestresowanych oraz po wysiłku fizycznym.

Przeciwwskazania:

  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • wylewy podskórne i obrzęki spowodowane jakimś urazem
  • menstruacja
  • baniek nie stosuje się w miejscach, gdzie mięśni i tkanki tłuszczowej jest niewiele, dlatego nie masuje się łopatek, kręgosłupa, łokci, kolan itp.
  • nowotwory, gruźlica, wysiękowe zapalenia stawów, gorączka, choroby skórne i żylaki.

Masuje się zazwyczaj wzdłuż kręgosłupa, boków ciała, pasa barkowego i krzyża. Stymuluje się też punkt na złączeniu kręgów szyjnych i piersiowych odpowiedzialne za odporność organizmu. Dzięki temu masowane okolice są przekrwione, dotlenione i odżywione.

Masaż trwa 15-30 minut. Jest intensywny i może wywołać pieczenie, a nawet lekki ból (jeśli mięśnie były bardzo napięte). Nie należy się martwić, jeśli po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona ? to zdrowy odruch. Po masażu pozostaje uczucie rozluźnienia i przyjemnego ciepła. Należy jeszcze odczekać ok. 20 minut przed wyjściem na zewnątrz. Przy konkretnych dolegliwościach masaż powinien być wykonywany w seriach do 10-12, nie rzadziej niż co 3 dni. Zapobiegawczo zaś raz w tygodniu

previous arrow
next arrow
Slider
Bezpieczna Gmina bezpieczne drogi Bezpieczny Powiat brzeszcze Chełmek fotowoltaika fotowoltaika oswiecim Gmina oswiecim info oświęcim Jawiszowice kęty malopolska Maty grzewcze Maty Grzewcze Oświęcim Osiek oswiecim polanka wielka policja policja oświęcim Polska Energia Pompy ciepła Pompy Ciepła Oświęcim powiat oswiecim powiat oświęcimski przeciszow Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu Warto zobaczyć zator zdrowie Ładowarki samochodowe