KPP Oświęcim. Nieletni sprawca

Kęty. Policjanci zatrzymali nieletnich sprawców kradzieży rowerów

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali dwóch 14 – latków, którzy dokonali kradzieży rowerów. Jednoślady wróciły do właścicielki, natomiast nieletni za swój czyn karalny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 

KPP Oświęcim. Nieletni sprawca
KPP Oświęcim. Nieletni sprawca

Do zdarzenia doszło wczoraj (15.11.2023) w Kętach tuż przed godziną 22. Policjanci otrzymali zgłoszenie od 68 – letniej mieszkanki Kęt o kradzieży dwóch rowerów z terenu jednej z posesji. Jak wynikało z relacji zgłaszającej na rowerach mieli odjechać dwaj młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze w drodze na miejsce zdarzenia, na jednej z ulic, zauważyli dwóch nastolatków poruszających się na rowerach identycznych do opisywanych przez poszkodowaną. W związku z powyższym natychmiast zatrzymali się, aby sprawdzić czy jednoślady pochodzą z kradzieży. Podczas czynności potwierdziło się podejrzenie mundurowych, w związku z powyższym rowery zostały zabezpieczone, a nieletni zatrzymani. 

Po wykonanych czynnościach jednoślady trafiły w ręce właścicielki, natomiast nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców. Materiały w sprawie czynu, którego się dopuścili zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

 

Udostępnij