Gravel Karp Adventure Info Oswiecim Info Malopolska Info Polska Osiek Malopolska Powiat Oświęcimski Info Zator GKA 1200x900 pixeli

Maraton Rowerowy Gravel Karpa Adventure Osiek - Dolina Karpia

      W Osieku koło Oświęcimia w dniu 20 kwietnia 2024 odbędzie się maraton rowerowy Gravel Karpa Adventure, którego Partnerem Głównym jest Małopolska. Trasa prowadzi po malowniczych terenach Doliny Karpia i pozwala dotrzeć w dzikie zakątki tej pięknej okolicy. Przebiega ona z dala od głównych ruchliwych dróg, prowadzi polnymi i szutrowymi drogami prowadzącymi między licznymi stawami i oczkami wodnymi, których tutaj jest mnóstwo. Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: dłuższy ok. 160km – Karp i krótszy ok. 80km Karpik. Limit wjazdu na metę upływa o godz. 19:00. Każdy uczestnik na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal.
Gravel Karp Adventure Info Oswiecim Info Malopolska Info Polska Osiek Malopolska Powiat Oświęcimski Info Zator
Gravel Karp Adventure Info Oswiecim Info Malopolska Info Polska Osiek Malopolska Powiat Oświęcimski Info Zator

 

     Bazą wyścigu jest doskonały Resort Molo w Osieku, tam też od godz. 8:30-11:00 uczestnicy startują na trasę, każdy otrzymuje plik gpx, po którym nawiguje swój przejazd, a rywalizacja śledzona jest na żywo dzięki osobistym nadajnikom GPS. Na Rynku w Zatorze – stolicy Doliny Karpia na uczestników czeka bogaty bufet, na którym nie zabraknie regionalnych przysmaków przygotowany przez Miasto Zator i Stowarzyszenie Doliny Karpia. Na mecie zawodnicy będą mogli skorzystać ze strefy odpoczynku zlokalizowanej w ogromnym namiocie, prysznicy, karcherów i zjeść pyszny Makaron Czaniecki.
     Uczestnicy otrzymają dostęp do zdjęć z trasy maratonu, które będą doskonałą pamiątką. Dla najszybszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody, które będą wręczone podczas dekoracji o godz. 16:30
Na Gravel Karp Adventure warto wybrać się rodzinami, aby spędzić sobotę aktywnie, dla dzieci organizator Tatra Cyling Events przygotował wiele atrakcji związanych z Akademią Bezpiecznej Jazdy na 2-kółkach, które będą dostępne w godz. 11:00-15:00.
     Na dzieci będą czekały warsztaty edukacyjne, które pomogą poszerzyć wiedzę z bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu, konkursy dla dzieci oraz zawody na rowerach o Puchar Wójta Gminy Osiek na terenie Resortu Molo dla dzieci w wieku od 6 lat do 15 lat z podziałem na 4 kategorie wiekowe i płeć. Dla najlepszych trofea sportowe, a dla wszystkich uczestników możliwość wygrania nagród w konkursie dla uczestników wyścigów dziecięcych.
     Na miejscu będzie można poszerzyć też swoją wiedzę z tematyki bezpiecznej jazdy 4-kółkami dzięki obecności w naszym miasteczku członków Fundacji American Crazy Team i zobaczyć z bliska legendarne samochody Ford Mustang.
     Udział w Pikniku Rodzinnym i zawodach dla dzieci jest Bezpłatny!
Serdecznie zapraszamy

Udostępnij