Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Idea tego wyjątkowego tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który przypada dziś (22 lutego). Głównym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na prawa i potrzeby osób pokrzywdzonych.
Od 21 do 27 lutego br. osoby doświadczone przestępstwem, w ramach specjalnych dyżurów, mogą bezpośrednio skontaktować się z sądem, prokuraturą, policją oraz przedstawicielami instytucji pomagających osobom pokrzywdzonym, aby uzyskać potrzebną poradę czy informację.
– Do oświęcimskiej komendy Policji oraz komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, osoby pokrzywdzone przestępstwem o informację czy poradę mogą zwrócić się każdego dnia, jednakże w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, policjanci będą pełnić dodatkowy dyżur – informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.
W naszym powiecie działa Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Jego siedziba znajduje się w Oświęcimiu – Babicach przy ulicy ul. Zakładowej 1 (trasa Oświęcim – Chełmek, obok budynku Simechu). Telefon 504 704 933 (w godzinach przyjęć ośrodka). Godziny przyjęć Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem: w poniedziałki i piątki 15:00-20:00.
Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Krakowie pełni dyżur pod numerami telefonów: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w sobotę od 8.00 do 13.00, telefon 12 421 22 88;
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu