KPP Oświę™cim. zatrzymana rę™ce w kajdankach

Oświęcim. Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwej matki dwójki dzieci 

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji prowadzą  postępowanie wobec 43 – letniej mieszkanki Oświęcimia. Kobieta będąc w stanie nietrzeźwości miała pod opieką dwoje swoich dzieci.

KPP Oświę™cim. zatrzymana rę™ce w kajdankach
KPP Oświę™cim. zatrzymana rę™ce w kajdankach

Do  zdarzenia doszło w poniedziałek (9.05.2022) po południu w jednym z oświęcimskich mieszkań. Policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące kobiety będącej pod wpływem alkoholu,  która ma pod opieką dwoje dzieci.  Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. W mieszkaniu mundurowi zastali nietrzeźwą  43 – latkę pod której opieką znajdowało się dwoje 9 – letnich dzieci. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 1,4 promila alkoholu.  Kobieta została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Opiekę nad małoletnimi przejęła rodzina natomiast wobec 43 – latki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały sprawy zostały również przekazane do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci. Odrębny wniosek zostanie przekazany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu w związku z podejrzeniem, iż zaniedbanie którego dopuściła się matka dzieci może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.

W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba niepełnosprawna, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim  pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy,  kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi. 

W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

Udostępnij