Patent na dobry początek! Jak chronić swoją własność intelektualną? 25 października 2021 online
To bezpłatne wydarzenie organizowane przez Województwo Małopolskie poświęcone jest tematyce ochrony własności intelektualnej. Skierowane jest do przedsiębiorców, przedstawicieli start’upów, naukowców planujących komercjalizację swoich badań, a także wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Tym razem spotykamy się w formule online.
Tematy związane z wynalazkami, wzorami użytkowymi, znakami towarowymi, wzorami przemysłowymi oraz bazami patentowymi zaprezentowane zostaną przez trzech ekspertów posiadających olbrzymie doświadczenie zawodowe w tym zakresie.
Andrzej Kacperski – polski i europejski rzecznik patentowy przybliży zagadnienia związane z postępowaniem w sprawie udzielania patentu na wynalazek lub prawa ochronnego na wzór użytkowy oraz wskaże i doradzi jak podnieść świadomość przy podejmowaniu optymalnych decyzji w zakresie ich ochrony.
Joanna Kluczewska-Strojny – prawnik, polski i europejski rzecznik patentowy omówi aktualne przepisy i zmiany prawne dotyczące znaków towarowych, przedstawi nowe narzędzia mogące wpłynąć na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw. Poruszy także temat związany z prawem własności intelektualnej firm w budowaniu portfolio oraz planowaniu, strategii i ochronie marki.
Z kolei dzięki wystąpieniu Mariusza Strojnego – doradcy biznesowego, eksperta w tematyce patentowej, będzie można dowiedzieć się jak wygląda podział i opis baz patentowych ze względu na klasyfikację: znaki towarowe, wzory przemysłowe, wynalazki i wzory użytkowe. Podczas prezentacji uzyskamy także odpowiedź na pytanie czym jest patentowalność: ocena zdolności patentowej, badania patentowe ich rodzaje i charakter.
Każdy z trzech paneli zostanie zakończony sesją pytań i odpowiedzi, podczas których eksperci rozwieją indywidualne wątpliwości i rozterki uczestników webinarium.
Aby wziąć udział w spotkaniu należy się zarejestrować pod linkiem znajdującym się na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl.
Na stronie dostępny jest także szczegółowy program oraz prezentacja sylwetek prelegentów. Webinarium odbędzie się za pośrednictwem platformy FRESHMAIL. Link do spotkania zostanie przesłany przed rozpoczęciem seminarium.
Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium!