KPP Oświęcim Zatrzymany 8 (2)

Policja Kęty. Poszukiwany wpadł przez brak maseczki

KPP Oświęcim Zatrzymany 8 (2)
KPP Oświęcim Zatrzymany 8 (2)

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 37 – letniego mieszkańca Kęt, poszukiwanego przez oświęcimski Sąd. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, gdy szedł ulicą bez maseczki ochronnej.

Wczoraj (06.04.2021) przed południem policjanci ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego,  pilnując bezpieczeństwa oraz przestrzegania obostrzeń wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, zauważyli idącego osiedlową uliczką mężczyznę, który nie miał założonej na nos i usta maseczki ochronnej. Kiedy policjanci podeszli bliżej w sprawcy wykroczenia rozpoznali 37 – latka, który od ponad roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości,  w związku z grożącą mu karą więzienia za oszustwo. Podczas legitymowania policjanci potwierdzili tożsamość mężczyzny oraz fakt, iż jest osobą poszukiwaną. Następnie dokonali jego zatrzymania. Za brak maseczki ochronnej policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny. Jeszcze tego samego dnia 37 – latek został osadzony w jednym z zakładów karnych, w którym będzie odbywał zasądzony rok kary pozbawienia wolności.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronach internetowych Policji w zakładce „Poszukiwani”.

Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o powiadomienie, wskazanej w komunikacie jednostki Policji, prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

 

Źródło:
              
Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu
ul. Wyspiańskiego 2, 32 – 600 Oświęcim
tel. +48 47 83 26 280

Udostępnij