Trudny rok w szkolnictwie. Podziękowania i nagrody dla nauczycieli od władz Powiatu Oświęcimskiego

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej już dziś wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska spotkali się z nauczycielami z placówek prowadzonych przez Powiat Oświęcimski. Z uwagi na obecną trudną sytuację, spotkanie odbyło się za pośrednictwem łączy internetowych.

Wicestarosta podziękował nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi placówek oświatowych za pełną poświęcenia pracę szczególnie w dobie pandemii koronawirusa. Życzył wytrwałości, zdrowia i optymizmu.

Myślę że 8 miesięcy temu nikt z nas nie zakładał w najczarniejszych scenariuszach, że dziś będziemy się spotykać w takiej, a nie innej rzeczywistości. To nie był łatwy czas dla szkolnictwa. Wraz z wprowadzeniem lockdownu, w przestrzeni medialnej zajmowano się procesem dydaktycznym głównie od strony troski o uczniów, nauczycieli traktując nieco po macoszemu. Teraz nastał czas, by podziękować wam za wytrwałą pracę w tym totalnym bałaganie zgotowanym odgórną decyzją MEN o zdalnym nauczaniu. System nie był na to gotów – powiedział wicestarosta, wyrażając nadzieję, że w obecnym roku szkolnym obejdzie się bez perturbacji.

Paweł Kobielusz pogratulował uhonorowanym Nagrodą Starosty Oświęcimskiego, przyznawaną rokrocznie wyróżniającym się pracownikom oświaty. W tym roku nagrodzeni to: Iwona Grunwald i Joanna Zięba z PZ nr 1 w Oświęcimiu; Lidia Bęc, Bartłomiej Borowiec, Andrzej Domżał, Kazimierz Foltyn, Beata Janusik-Księżarczyk, Andrzej Matras, Ewa Pająk, Edmund Żółtowski i Wiesław Grzywa z PZ nr 2 w Oświęcimiu; Anna Maziarz, Maciej Buliński, Marzena Liszka, Jarosław Matla, Tomasz Klaja, Barbara Harańczyk, Renata Etmanowicz-Całus i Joanna Bodnar z PCKTiB w Oświęcimiu; Małgorzata Klekot, Katarzyna Łomzik i Marzena Sawicka z PZ nr 4 w Oświęcimiu; Wioletta Dąbrowska-Hernas i Agnieszka Chowaniec z PZ nr 6 w Brzeszczach; Piotr Matyjaszek i Izabela Paszko z PZ nr 9 w Kętach; Dagmara Kojder-Pyrdziak, Andrzej Rodak, Maria Czechowska i Katarzyna Waluś z PZ nr 10 w Kętach; Grażyna Kowalska, Bożena Nycz i Paweł Kotlarczyk z I LO w Kętach; Jacek Polak, Renata Boba, Urszula Matwiejczyk, Olga Kanadys, Anna Kubica i Elżbieta Krzemień ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu; Anna Klęczar i Agnieszka Skórzak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Oświęcimiu; Zofia Jarosz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Brzeszczach; Dorota Bezwińska-Sikora i Alicja Leśniak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kętach; Aleksandra Stawicka i Ewa Czerwik z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu.

Fot. RL

  • Konferencja władz Powiatu z nauczucielami szkół.
  • Konferencja władz Powiatu z nauczucielami szkół.

Źródło:

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
ul. Stanisława Wyspiańskiego 10
32-602 Oświęcim
tel: 33 844-96-00
e-mail: starostwo@powiat.oswiecim.pl,
sekretariat@powiat.oswiecim.pl
Czas pracy Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu:
poniedziałek, środa, czwartek od godz. 7.30 do godz. 15.30
wtorek od godz. 7.30 do godz. 17.00
piątek od godz. 7.30 do godz. 14.00

 

Udostępnij