Puchar Starosty pojechał do Osieka powiat oswiecim pl

Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Oświęcimskiego.Puchar Starosty pojechał do Osieka

Na jeziorze Długim w Rajsku zorganizowano 29 sierpnia Powiatowe Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Oświęcimskiego.

W pięknych okolicznościach przyrody u puchar rywalizowało pięć trzyosobowych ekip, reprezentujących gminy: Osiek, Kęty, Oświęcim (gm. wiejska) oraz miasto Oświęcim i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Najwięcej ryb złowił Stanisław Matlak z gm. Osiek (z wynikiem 8950 g) i to on wzniósł Puchar Starosty Oświęcimskiego. Drugie miejsce wywalczyła Mirosława Nycz (z wynikiem 2520 g), a na najniższym stopniu podium stanął Krystian Szufla (z wynikiem 1530 g) – oboje z gm. Kęty.

Drużynowo zwyciężyła ekipa z gm. Kęty, przed gm. Osiek i Starostwem Powiatowym.

W imieniu starosty puchary i nagrody wręczyli Barbara Leszczyńska, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Marek Sekunda, prezes Koła PZW Oświęcim Miasto.

Pierwotnie zawody planowano, jak co roku, pod koniec kwietnia, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa.