Gmina Brzeszcze- Światowy Dzień Zdrowia 2021

Gmina Brzeszcze: Światowy Dzień Zdrowia 2021

Gmina Brzeszcze- Światowy Dzień Zdrowia 2021
Gmina Brzeszcze- Światowy Dzień Zdrowia 2021

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W tym dniu swoje święto obchodzą Pracownicy Służby Zdrowia. Wszystkim lekarzom i lekarkom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, położnym, ratownikom medycznym, fizjoterapeutom, a także pracownikom niemedycznym szpitali i ośrodków zdrowia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz podziękowania za codzienny wysiłek i poświęcenie w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy na rzecz drugiego człowieka. Ratowanie zdrowia i życia jest wielkim zobowiązaniem, które szczególnie w obecnej sytuacji pandemii koronawirusa podejmujecie z narażeniem własnego zdrowia co dnia. Dziękujemy!

 

mural pn. Nie każdy bohater nosi pelerynę (graffiti - lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni w maseczkach medycznych)
W kwietniu 2020 w Warszawie przy ul. Tamka 37 powstał mural przedstawiający lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych w maseczkach medycznych. Napis na muralu głosi – „Nie każdy bohater nosi pelerynę” (źródło: www.natemat.pl – KLIKNIJ). Kilkupiętrowe graffiti to podziekowanie medykom za za ogrom pracy i wysiłku włożonego w walkę z koronawirusem.

Światowy Dzień Zdrowia to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na całym świecie. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w obszarze zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia – Ratujmy życie ! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne !

Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 .Obecna sytuacja epidemiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii.
W obecnej sytuacji słowa Arthura Schopenhauera ,,Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym” nabierają szczególnego znaczenia. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

źródło:
PSSE Konin
PSSE Opole

 

Źródło:
Urząd Gminy w Brzeszczach
32-620 Brzeszcze
ul. Kościelna 4

Tel. 32 77 28 500
E-mail: gmina@brzeszcze.pl 
Elektroniczna skrzynka podawcza e-PUAP (http://epuap.gov.pl): /6m973oagob/skrytka
Strona internetowa: www.brzeszcze.pl

Udostępnij