Uczelnia Oświęcim: 16 grudnia 2022 Mistrz Pierwszej Pomocy

Już po raz drugi dziedziniec Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu wypełni się pełnymi pasji i zaangażowania młodymi ludźmi, którzy staną do zaciętej rywalizacji o mistrzowski tytuł dla swojej szkoły w niesieniu pierwszej pomocy.

II Mistrzostwa Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy, organizowane przez Instytut Nauk o Zdrowiu Małopolskiej Uczelni Państwowej, składają się z testu teoretycznego, w którym uczniowie muszą wykazać się fachową wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, a także 10 scenek tematycznych, gdzie w praktyce sprawdzą swoje umiejętności, zmysł oraz kontrolę nad stresem. 

Tegoroczne Mistrzostwa  odbędą się w piątek, 16 grudnia 2022 r. w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego (ul. Kolbego 8, 32-600 Oświęcim), o godz. 8:00. Do rywalizacji staną 34 drużyny, składające się trzyosobowych zespołów. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Oświęcimski pan Andrzej Skrzypiński. Mistrzostwa są organizowane we współpracy ze Szpitalem Powiatowym im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. 

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu to jedyna uczelnia zawodowa w Małopolsce Zachodniej. W swojej szerokiej ofercie kierunków praktycznych posiada bezpłatne studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie z dziedzin nauk medycznych, społecznych, humanistycznych i inżynieryjno-technicznych.

Zajęcia w MUP Oświęcim realizowane są w nowoczesnych salach wykładowych i pracowniach kształcenia praktycznego, wyposażonych w wyspecjalizowane urządzenia i oprogramowania wykorzystywane w obecnych przedsiębiorstwach, szpitalach, instytucjach. Sale te są na bieżąco doposażanie w najnowocześniejsze sprzęty, które umożliwią studentom nabywania praktycznych umiejętności.

Najnowszym nabytkiem Uczelni, dzięki staraniom całego zespołu wykładowców INOZ, jest  pozyskany dla studentów kształcących się na kierunku ratownictwo medyczne i pielęgniarstwo, aparat USG. Urządzenie będące w dyspozycji Uczelni, jest urządzeniem mobilnym, które może zostać wykorzystane na ćwiczeniach nie tylko w sali kształcenia praktycznego lub Centrum Symulacji Medycznej, ale także na ćwiczeniach w terenie. Dzięki temu studenci będą mieli szansę stosować procedury oceny narządów wewnętrznych np. w samochodzie dydaktycznym czy Centrum Symulacji Medycznej. 

Diagnostyka ultrasonograficzna jest coraz częściej prowadzona przez ratowników medycznych w zespołach ratownictwa medycznego, lotniczym pogotowiu ratunkowym i w oddziałach SOR. Ultrasonografy są dedykowane dla zespołów ratownictwa medycznego, które cenią wysokiej jakości obraz diagnostyczny wraz z łatwością mobilności urządzenia. 

Celem badania ultrasonograficznego jest możliwie najszybsza, rozszerzona i wstępna diagnostyka pacjenta po urazie lub przy zatrzymaniu krążenia, a także  w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta w SOR lub oddziałach intensywnej terapii. Szybkie wstępne badanie pozwala na tzw. dokładniejszą wstępną diagnozę lub uzupełnienie przeprowadzanego badania pacjenta.

 

 

Polska Energia

Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Maty Grzewcze, Ładowarki Samochodowe.

Zadzwoń. Doradzimy

577 830 030

Polska Energia Spółka Komandytowa
Zbigniew Hatala,  Przemysław Hatala
tel. 577 830 030

Kupuje Lokalnie  w Polecane Firmy

Źródło:

Małopolska Uczelnia Państwowa

im. rotmistrza Witolda Pileckiego

w Oświęcimiu

32-600 Oświęcim, ul. M. Kolbego 8
tel.: +48 33 842 98 01

 

Udostępnij