Wznowiona budowa kompleksu sportowego przy powiatowym „Chemiku” powiat.oswiecim.pl info oswiecim info malopolska info polska ch1

Wznowiona budowa kompleksu sportowego przy powiatowym „Chemiku”

Do końca tego roku wybudowany zostanie obiekt lekkoatletyczny wraz boiskiem piłkarskim przy powiatowym „Chemiku”. Budowę długo oczekiwanego kompleksu sportowego dokończy PBU Elbud z Brzeszcz. Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i właściciel firmy z Brzeszcz Bogusław Luranc złożyli dziś, 16 lutego, w starostwie podpisy pod stosowną umową.

 

Wznowiona budowa kompleksu sportowego przy powiatowym „Chemiku” powiat.oswiecim.pl info oswiecim info malopolska info polska ch1
Wznowiona budowa kompleksu sportowego przy powiatowym „Chemiku” powiat.oswiecim.pl info oswiecim info malopolska info polska ch1

W ramach kompleksu powstanie część lekkoatletyczna z bieżnią 4-torową o długości 400 metrów z nawierzchnią syntetyczną, rzutnią do pchnięcia kulą, skocznią w dal i wzwyż. Ponadto powstaną boiska – do piłki nożnej o wymiarach 100 na 64 m ze sztuczną nawierzchnią oraz do siatkówki plażowej.

Inwestycja obejmuje także trybunę na blisko 300 krzesełek, zaplecze z szatniami dla zawodników, trenerów i sędziów oraz miejsca parkingowe.

Przypomnijmy, że pierwotnie nowoczesny kompleks sportowy miał być gotowy w połowie 2022 roku.

Pierwszego wykonawcę z powodu niezwykle nierzetelnego wykonywania swoich obowiązków usunęliśmy w maju zeszłego roku – mówi starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Jesteśmy po podpisaniu drugiej już umowy na budowę kompleksu sportowego przy Powiatowym Zespole nr 2. Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Elbud wygrało przetarg na wykonanie prac o wartości 10,5 mln zł – dodaje starosta.

Firma ma doświadczenie w realizacji inwestycji sportowych. Zbudowała m.in. kompleksy sportowe przy szkołach w Gminie Brzeszcze i kompleks sportowy w Osieku.

Przekazanie placu budowy planowane jest w najbliższy poniedziałek.

Zadanie wykonamy w terminie, czyli do końca bieżącego roku – zapewnia Bogusław Luranc, właściciel firmy Elbud z Brzeszcz.

Po poprzednikach przejmuje zadanie, którego stopień realizacji ocenia się na 30-35 procent. Na wznowienie prac trzeba było czekać kilka miesięcy. W tym czasie dokonano inwentaryzacji, sporządzono dokumentację, rozpisano powtórny przetarg i go rozstrzygnięto.

– Mam świeżą informację, że z programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki pozyskaliśmy blisko 3,1 mln zł. W tym bardzo trudnym okresie dla budżetu Powiatu rozpoczynamy rok w trochę lepszych humorach, bo udało nam się podpisać umowę z nowym wykonawcą i uzyskać wsparcie ze środków zewnętrznych. Obiekt będzie wyposażony w funkcje lekkoatletyczne z potwierdzonym certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Przybędzie w naszym powiecie naprawdę porządny i funkcjonalny kompleks w otoczeniu szkoły sportowej – podkreśla starosta Andrzej Skrzypiński.

Zadowolenia ze znalezienia nowego wykonawcy i wznowienia prac nie kryje także wicestarosta Paweł Kobielusz.

Poprzedni wykonawca realizował inwestycję niezgodnie z harmonogramem, ze zwłoką. I nic nie wskazywało na to, że w pewnym momencie ta inwestycja przyspieszy i zostanie oddana w założonym terminie. W związku z tym Zarząd Powiatu podjął decyzję o zakończeniu współpracy z tym wykonawcą. Teraz wchodzi kolejna firma lokalna z naszego terenu. Miejmy nadzieję, że dokończy zadanie w terminie. Tak, by z początkiem nowego roku szkolnego, czyli jeszcze w tym roku kalendarzowym świętować oddanie obiektu do użytku – podkreślił wicestarosta.

Paweł Kobielusz przypomniał, że plany budowy kompleksu przy „Chemiku” sięgają końca zeszłego wieku. Rozpoczęcia realizacji planów poprzedników udało się dopiero obecnemu zarządowi powiatu.

Trudno sobie wyobrazić, by szkoła mistrzostwa sportowego była pozbawiona nowoczesnej infrastruktury sportowej. Tym samym spięty zostanie przysłowiową klamrą rejon miasta, w którym funkcjonują pływalnia i lodowisko, a wkrótce także obiekt lekkoatletyczny z boiskiem piłkarskim. Daje to nowe możliwości i perspektywy dla wszystkich, którzy kochają sport– dodał wicestarosta Paweł Kobielusz.

Fot. RL

Sponsor Strategiczny Portalu InfoOswiecim.pl :

Polska Energia

Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Maty Grzewcze, Ładowarki Samochodowe.

Zadzwoń. Doradzimy

577 830 030

Polska Energia Spółka Komandytowa
Zbigniew Hatala,  Przemysław Hatala
tel. 577 830 030